Grand Prix Sud Est – clasament dupa prima etapa juniori si a II-a etapa seniori

Intre 30 Iunie si 7 Iulie s-a desfasurat la Techirghiol, prima etapa a Grand Prix Sud Est,iar intre 7-9 Iulie a avut loc a II-a etapa pentru seniori la Braila, o serie de turnee din Sud-Estul Romaniei, organizate la date diferite, urmate de finale inchise pe categorii de varsta(8,10,12,14,seniori).Etapa a III-a va avea loc la Buzau in perioada 4-6 August.

Iata clasamentul dupa prima etapa la juniori si a II-a etapa la seniori :

Clasament Open dupa etapa 2
Loc   Numele Rtg. Club/Oras Pct.  Et2 Total
1 IM Romcovici Victor  2173   100   100
2 I Galatanu Iulian-Marinica  1976 Cs Sah Club Galati   100 100
3 FM Dinu Dumitru-Daniel  2219 Cs Universitar De Sah Bucurest 80   80
4 I Antonica Dragos-Andrei  2153 Clubul De Sah Diana Galati   80 80
5 NM Ciobanu Aurelian  2158 Clubul Municipal De Sah Speran 70   70
6 I Codreanu Alex-Cosmin  1751 Cs Sah Club Galati   70 70
7   Maximov Oleg  2237   60   60
8 II Ifrim Mihai  1536 Cs Micul Print Braila   60 60
9 NM Veneteanu Ion-Cristian 2158 Acs Fianchetto Constanta 55 55
10 II Andres Marina-Corina 1509 Cs Sah Club Galati 55 55
11 NM Varlan Hervig-Ioan 2200 Sah Club Ramnicu Valcea 50 50
12 I Calinoiu Constantin 1618 Clubul De Sah Diana Galati 50 50
13 FM Cerbulenco Liviu 2315 45 45
14 I Bitca Gheorghe 1855 Cs Electro Braila 45 45
15 I Coman Liviu 1782 Cs Carpati Sinaia 40 40
16 II Vorniceanu Alina 1467 Cs Sah Club Galati 40 40
17 FM Suciu Dinu-Simi 2171 Cs Muncitorul Resita 36 36
18 II Zanfir Iulian 1670 Cs Micul Print Braila 36 36
19 WCM Ciocan Maria-Alexandra 1873 Sah Club Ramnicu Valcea 33 33
20 II Chipaila Cristian-Florin 1235 Cs Sah Club Galati 33 33
21 IM Solcanean Serghei 2050 30 30
22 II Barbu Simon-Alexandru 1552 Cs Sah Club Galati 30 30
23 CM Fugulyan Grigore 1904 Cs Universitatea Arad 28 28
24 I Coman Vasile 1818 Cs “asociatia Axiopolis Sport 28 28
25 I Linca Ionel 1786 Acs Sissa Constanta 26 26
26 CM Dan Cristian-Mihaita 1954 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 26 26
27 WCM Pancu Aureliana-Eugenia 1864 Acs Duellist Iasi 24 24
28 FC Popa Marius-Ionut 1001 Cs Sah Club Galati 24 24
29 CM Bratu Gheorghe 1804 Csm Craiova 22 22
30 II Giugiuc Andrei-Calin 1381 Cs Micul Print Braila 22 22
31 CM Covaci Stefan 1708 Ac De Sah Alfil Pitesti 20 20
32 II Vasilescu Ciprian-George 1049 Cs Micul Print Braila 20 20
33 NM Kutnik Alexandru-Francisc 2061 Acs Sissa Constanta 18 18
34 II Blanaru Ciprian-Georgian 1493 Cs Micul Print Braila 18 18
35 I Gurnov Cristian 1843 Cs Al Sahului Esperantist Tulc 16 16
36 II Ungureanu Florin 1506 Acs Smart Galati 16 16
37 CM Bonte Arghir 1897 Clubul De Sah Al Municipiului 14 14
38 II Ancuta Eduard-Gabriel 1307 Cs Micul Print Braila 14 14
39 Bolukbas Emre 1489 12 12
40 II Oncescu Vlad-Norin 1391 Cs Micul Print Braila 12 12
41 I Ciubotariu Maricel 1875 Acs Fianchetto Constanta 10 10
42 II Ciolacu Neculai-Rares 1205 Cs Sah Club Galati 10 10
43 II Parvulescu Nicu 1624 Acs Duellist Iasi 9 9
44 II Moisi Diana 1107 Cs Sah Club Galati 9 9
45 CM Cornea Alexandru 1786 Clubul De Sah Al Municipiului 8 8
46 II Cervis Jean-Mihai 1018 Cs Micul Print Braila 8 8
47 II Mainov Ioan-Mihail 1469 Cs Universitar De Sah Bucurest 7 7
48 IV Andrei Ciprian 1053 Cs Micul Print Braila 7 7
49 CM Milea Florian 1772 Cs Spartac Bucuresti 6 6
50 II Boureanu Bianca-Alina 1098 Cs Micul Print Braila 6 6
51 CM Raduica Remus 1900 Cs De Sah Alex Brasov 5 5
52 II Butiseaca Gabita-Stelian 1149 Cs Micul Print Braila 5 5
53 II Soltuz-Grosu Roland-Vladimir 1430 Cs Universitar De Sah Bucurest 4 4
54 IV Anghel Luca 1054 Cs Sah Club Galati 4 4
55 II Oprescu Teodor-Gabriel 1521 Sah Club Ramnicu Valcea 3 3
56 Zamfir Octavian 0 Cs Sah Club Galati 3 3
57 I Tamba Dumitru 1529 Cs Politehnica Iasi 2 2
58 II Rascanu Costel-Cristinel 1302 Cs Sah Club Galati 2 2
59 I Stilpeanu Nicolae 1565 Acs Sah Chindia Targoviste 1 1
60 II Baltagaru Mario-Cosmin 1132 Cs Sah Club Galati 1 1

 

Etapa I – Techirghiol Trophy 2017 –  27th edition – CLASAMENT Open
Loc Numele Tip Rtg. Club/Oras Pct.
1 IM Romcovici Victor  S60 2173   100
2 FM Dinu Dumitru-Daniel    2219 Cs Universitar De Sah Bucurest 80
3 NM Ciobanu Aurelian    2158 Clubul Municipal De Sah Speran 70
4   Maximov Oleg    2237   60
5 NM Veneteanu Ion-Cristian    2158 Acs Fianchetto Constanta 55
6 NM Varlan Hervig-Ioan  S60 2200 Sah Club Ramnicu Valcea 50
7 FM Cerbulenco Liviu    2315   45
8 I Coman Liviu    1782 Cs Carpati Sinaia 40
9 FM Suciu Dinu-Simi 2171 Cs Muncitorul Resita 36
10 WCM Ciocan Maria-Alexandra U16 1873 Sah Club Ramnicu Valcea 33
11 IM Solcanean Serghei 2050 30
12 CM Fugulyan Grigore 1904 Cs Universitatea Arad 28
13 I Linca Ionel 1786 Acs Sissa Constanta 26
14 WCM Pancu Aureliana-Eugenia S60 1864 Acs Duellist Iasi 24
15 CM Bratu Gheorghe 1804 Csm Craiova 22
16 CM Covaci Stefan S60 1708 Ac De Sah Alfil Pitesti 20
17 NM Kutnik Alexandru-Francisc S60 2061 Acs Sissa Constanta 18
18 I Gurnov Cristian 1843 Cs Al Sahului Esperantist Tulc 16
19 CM Bonte Arghir S60 1897 Clubul De Sah Al Municipiului 14
20 Bolukbas Emre U12 1489 12
21 I Ciubotariu Maricel 1875 Acs Fianchetto Constanta 10
22 II Parvulescu Nicu S60 1624 Acs Duellist Iasi 9
23 CM Cornea Alexandru S60 1786 Clubul De Sah Al Municipiului 8
24 II Mainov Ioan-Mihail U12 1469 Cs Universitar De Sah Bucurest 7
25 CM Milea Florian S60 1772 Cs Spartac Bucuresti 6
26 CM Raduica Remus 1900 Cs De Sah Alex Brasov 5
27 II Soltuz-Grosu Roland-Vladimir U14 1430 Cs Universitar De Sah Bucurest 4
28 II Oprescu Teodor-Gabriel U16 1521 Sah Club Ramnicu Valcea 3
29 I Tamba Dumitru S60 1529 Cs Politehnica Iasi 2
30 I Stilpeanu Nicolae 1565 Acs Sah Chindia Targoviste 1
Etapa I – Techirghiol Trophy 2017 –  27th edition – CLASAMENT 14 ani
Loc Numele Tip Rtg. Club/Oras Pct.
1 II Dinca Radu  U12 1227 Cs Noua Generatie Mangalia 100
2 II Nicolae Andrei (m.)  U12 1061 Cs Universitar De Sah Bucurest 80
3 II Pop Andrei-Nicolae  U12 1377 Css Viitorul Cluj-Napoca 70
4 II Raftopol Mihalis  U12 1301 Cs Noua Generatie Mangalia 60
5 II Abseleam Berkan  U12 1397 Cs Noua Generatie Mangalia 55
6   Patru Amir  U12 1001   50
7 FC Dumitra Valentin-Adrian  U12 1001 Sah Club Ramnicu Valcea 45
8 FC Plesca Victor  U12 1001 Css Nr. 1 Timisoara 40
9 FC Asan Robert U12 1001 Cs Victoria Techirghiol 36
10 II Moise Sabin-Gabriel U12 1253 Cs Noua Generatie Mangalia 33
11 Ghita Roberto U12 1001 Cs Medgidia 30
12 FC Craiu Constantin-Daniel U12 1012 Cs Victoria Techirghiol 28
Etapa I – Techirghiol Trophy 2017 –  27th edition – CLASAMENT 10 ani
Loc Numele Tip Rtg. Club/Oras Pct.
1 IV State-Ungureanu Nicolae-Vlad  U10 1091 Csm Bucuresti 100
2 II Carac Radu-Ionut  U10 1327 Acs Genius Galati 80
3 II Tudor Sebastian  U10 1236 Acs Fianchetto Constanta 70
4 II Mainov Stefan-Gabriel  U10 1285 Cs Universitar De Sah Bucurest 60
5 II Bonciu Sabina  U10 1113 Acs Fianchetto Constanta 55
6 III Dima Victor-Gabriel  U10 1158 Acs Fianchetto Constanta 50
7 II Sandea Iancu-Ioan  U10 1335 Css Viitorul Cluj-Napoca 45
8 II State-Ungureanu Elena-Anastas  U08 1106 Csm Bucuresti 40
9 FC Marin Gabriel-Ionut  U10 1001 Cs Noua Generatie Mangalia 36
10 FC Ghenea Bogdan-Ioan U08 1001 Cs Noua Generatie Mangalia 33
11 Mihalcea Mihai U10 1001 Cs Victoria Techirghiol 30
12 III Plotic Patricia-Stefania U10 1057 Cs Noua Generatie Mangalia 28
13 FC Zaharia Florin-Alexandru  U08 1001 Cs Noua Generatie Mangalia 26
14   Abdurrezzac Aihan  U08 1001 Cs Medgidia 24
15   Nestea Andrei  U08 1001 Cs Medgidia 22
16 FC Pantes Andrei-Radu U10 1001 Cs Victoria Techirghiol 20
17   Stefan Alexandru  U06 1001 Cs Medgidia 18
18 III Negureanu Alexandru-Paul U10 1123 Clubul Municipal De Sah Speran 16
19 FC Balan Teodora  U08 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 14
20 Frecus Ioana Alexia U10 1001 Cs Victoria Techirghiol 12
21   Voinea Maria  U08 1001 Cs Medgidia 10
22 Mihalcut Denisa U10 1001 Cs Noua Generatie Mangalia 9
23   Calinescu Adelina Gabriela  U08 1001 Cs Victoria Techirghiol 8
24 Pavel Andrei Cristian U08 1001 Cs Victoria Techirghiol 7