Cupa Grivita ed. a II-a

Astazi a avut loc in comuna Grivita, editia a II-a a Cupei Grivita, concurs scolar pentru copii nelegitimati din ciclul primar si gimnazial, organizat de Scoala Gimnaziala nr.1 din localitate, Primaria si Consiliul Local Grivita, in parteneriat cu Palatul Copiilor Galati-care asigura s cursuri gratuite petru toti copii scolii gazda.

Premiile au fost inmanate de Domnul Primar Nita Chebac si Doamna Directoare Loredana Constandache.

Au participat 38 elevi din Grivita, Calmatui, Smardan(Profesor Adrian Chipaila), Mihail Kogalniceanu si Focsani(antrenori Anton Soare si Mihai Strimbu).

Iata si clasamentul :

Rk. SNo Name FED Cl Club/City Pts.  TB1  TB2  TB3
1 31 Pila Denis-Ionut ROU 2 Sc.nr.7Focsani 6,0 0,0 20,0 22,0
2 3 Besleaga Bianca-Maria ROU 2 Sc.nr.7Focsani 5,0 0,0 22,0 25,0
3 15 Dascalescu Adelin-Stefan ROU I Sc.Alexandru Vlahuta Focsani 5,0 0,0 22,0 24,5
4 5 Calin Anca ROU 7 Sc.Gimnaziala Grivita 4,5 0,0 16,0 17,5
5 17 Ghenea Elena-Loredana ROU 3 Sc.Gimnaziala Grivita 4,0 0,0 19,5 21,5
6 21 Lungu Giulia ROU 2 Col.Nat.Spiru-Haret Focsani 4,0 0,0 19,0 21,5
7 25 Marin Nicu ROU 5 Sc.Mihail Kogalniceanu 4,0 0,0 17,5 19,5
8 33 Radoi Alexandru ROU 6 Sc.Mihail Kogalniceanu 4,0 0,0 17,5 19,5
9 27 Milea Cosmin-Costel ROU 7 Sc.Gimnaziala Grivita 4,0 0,0 16,5 18,5
29 Petraru Timotei ROU Gr Gradinita nr.4 Focsani 4,0 0,0 16,5 18,5
11 36 Toia Filip-Andrei ROU 0 Sc. Stefan cel Mare Focsani 4,0 0,0 15,5 17,0
12 26 Mazilu Alin ROU 4 Sc.Gimnaziala Grivita 4,0 0,0 14,5 16,5
13 32 Purice George ROU 7 Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 3,5 0,5 17,5 18,5
14 20 Iosif Elena ROU 5 Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 3,5 0,5 15,5 16,5
15 10 Chirosca Georgian ROU 5 Sc.Mihail Kogalniceanu 3,0 0,0 22,0 25,5
16 13 Constandache Irina ROU 3 Sc.Gimnaziala Grivita 3,0 0,0 22,0 24,0
17 38 Ursu Daniel-Stefan ROU I Sc.Duiliu Zamfirescu Focsani 3,0 0,0 20,0 22,5
18 22 Lupea Bogdan ROU 6 Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 3,0 0,0 20,0 20,5
19 30 Petre Florin ROU 6 Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 3,0 0,0 16,5 18,5
20 8 Caraiman Angela ROU 3 Sc.Gimnaziala Grivita 3,0 0,0 16,5 17,5
21 6 Calin Nicoleta ROU 4 Sc.Gimnaziala Grivita 3,0 0,0 15,5 17,5
22 11 Ciobotaru Costache-Costel ROU 2 Sc. Gimnaziala Grivita 3,0 0,0 15,5 16,5
23 23 Lupu Ovidiu ROU 2 Sc. Gimnaziala Grivita 3,0 0,0 15,0 17,0
24 24 Margarit Andrei ROU 5 Sc.Mihail Kogalniceanu 3,0 0,0 13,0 14,0
25 2 Beldie Raimondo-Gabriel ROU 2 Sc.Gimnaziala Grivita 2,5 0,0 18,5 20,0
26 34 Sardare Gabriel-Nicusor ROU 2 Sc.Gimnaziala Grivita 2,5 0,0 15,5 17,0
27 12 Ciocan George ROU Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 2,5 0,0 11,0 12,5
28 19 Ionascu Mihai ROU Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 2,0 0,0 19,0 20,5
29 1 Axente Adriana ROU 6 Sc.Mihail Kogalniceanu 2,0 0,0 17,0 18,5
30 35 Tase Victor ROU Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 2,0 0,0 16,0 17,0
31 18 Gheorghiu Valeriu-Timotei ROU 4 Sc.Gimnaziala Grivita 2,0 0,0 15,5 16,0
32 9 Caraiman Maximo ROU I Sc.Gimnaziala Grivita 2,0 0,0 13,5 14,5
33 37 Urban Ciprian ROU Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 2,0 0,0 12,0 12,5
34 16 Gabu Bogdan ROU Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 1,5 0,0 14,0 14,5
35 28 Neagu Vanesa ROU 7 Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 1,5 0,0 13,5 14,5
36 4 Boghian Madalin ROU 6 Sc.Sf.C.Parascheva Smardan 1,0 1,0 14,0 15,0
37 14 Constandache Stefan ROU 3 Sc.Gimnaziala Grivita 1,0 0,0 11,0 11,5
38 7 Calin Petrisor ROU 2 Sc. Gimnaziala Grivita 0,0 0,0 12,0 13,0