Cupa Brailei la final

Juniorii nostri s-au impus clar la  Cupa Brailei la sah rapid, competitie organizata in conditii excelente, ca de obicei, de Cs Micul Print Braila, cu sprijinul Primariei si Prefecturii Braila, premiile fiind inmanate personal de Domnul Prefect George Adrian Paladi impreuna cu Doamna Viceprimar Doinita Ciocan.

Andrei Marin a revenit in forta dupa o pauza, impunandu-se in concursul sub 14 ani(5 puncte/6), urmat de Cezar Dumitrascu(4,5p), Andrei Iorga(2,5p) ocupand locul al II-lea la sub 10 ani.

Dragos Leu(5,5p), la doar 7 ani, a castigat clar si el turneul sub 10 ani, in care Iustin Haineala(5p) a ocupat locul I la sub 8 ani si locul al III-lea la general.Toti sportivii nostri s-au clasatin primii 3 la categoria lor de varsta : Teodora Patrascu – locul I fete 9 ani(5p), Stefan Esanu(4p) – locul al II-lea 9 ani, David Tucanu(4p) – locul i 6 ani, Gabi Iorga(3,5p) – locul al II-lea 8 ani, Ionut Bejan(Palatul Copiilor Galati – 3,5p) – locul al III-lea sub 8 ani, Ana Maria Cosnita(2,5p) – locul al II-lea fete 9 ani

U14

1 1 I Marin Andrei ROU 1433 Cs Sah Club Galati 5,0 13,0 20,0 0,0 20 15,4
2 2 II Dumitrascu Andrei-Cezar ROU 1414 Cs Sah Club Galati 4,5 13,0 20,5 0,0 40 20,8
3 4 II Giugiuc Andrei-Calin ROU 1261 Cs Micul Print Braila 4,0 14,0 21,5 0,0 20 21,2
4 5 II Tudoroiu Razvan-Catalin ROU 1255 Cs Micul Print Braila 3,5 12,0 17,0 0,0 20 -5,6
5 3 II Chiriac Andrei-Cosmin ROU 1326 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 3,0 14,5 22,0 0,0 20 -11,0
6 11 II Stan Oana-Bianca ROU 1080 Clubul De Sah Diana Galati 3,0 12,0 16,0 0,0 20 10,8
7 9 II Cristea Amana-Mihaela ROU 1144 Clubul De Sah Diana Galati 3,0 11,0 15,5 0,0 20 1,0
8 10 II Cervis Jean-Mihai ROU 1100 Cs Micul Print Braila 2,5 13,5 20,5 0,0 20 10,4
9 8 II Vasilescu Ciprian-George ROU 1196 Cs Micul Print Braila 2,5 11,5 16,5 0,0 20 -7,4
10 7 II Alexandrou Andreas-Stefan ROU 1204 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 2,5 11,0 16,0 0,0 40 -34,0
11 6 II Iorga Andrei ROU 1236 Cs Sah Club Galati 2,5 10,5 13,5 0,0 40 -56,4
12 12 FC Mandroiu Andreea-Alexandra ROU 1001 Cs Micul Print Braila 0,0 11,0 17,0 0,0

U10

Loc Nr.start Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB1  TB2  TB3
1 9 FC Leu Dragos Stefan ROU 1001 Cs Sah Club Galati 5,5 17,0 24,0 0,0
2 7 FC Datcu Adrian-Iulian ROU 1001 Cs Micul Print Braila 5,0 15,5 23,5 0,0
3 3 IV Haineala Iustin-Petru ROU 1053 Cs Sah Club Galati 5,0 15,5 23,0 0,0
4 10 FC Patrascu Maria-Teodora ROU 1001 Cs Sah Club Galati 5,0 14,0 21,0 0,0
5 1 II Dache Teodor-Andrei ROU 1029 Cs Micul Print Braila 4,5 16,0 24,5 0,0
6 8 FC Esanu Stefan-Vlad ROU 1001 Cs Sah Club Galati 4,0 14,5 21,0 0,0
7 13 Albu Robert ROU 0 4,0 13,5 19,5 0,0
8 11 FC Stamate Cristian-Daniel ROU 1001 Cs Micul Print Braila 4,0 13,0 21,0 0,0
9 22 Docea Teodor-Ioan ROU 0 Cs Micul Print Braila 4,0 13,0 19,5 0,0
10 5 IV Radulescu Larisa-Stefania ROU 1016 Cs Micul Print Braila 4,0 12,5 20,5 0,0
11 4 IV Tucanu David-Andrei ROU 1021 Cs Sah Club Galati 4,0 12,0 18,5 0,0
12 29 Poasca Matei ROU 0 4,0 12,0 17,0 0,0
13 2 II Iorga Alexandru-Gabriel ROU 1219 Cs Sah Club Galati 3,5 11,5 19,0 0,0
14 27 Momescu Bogdan ROU 0 3,5 11,0 17,0 0,0
15 14 Bejan Ionut ROU 0 Palatul Copiilor Galati 3,0 15,5 23,0 0,0
16 6 FC Bradea-Branzas Wilhelm-Alexandr ROU 1001 Cs Micul Print Braila 3,0 14,5 22,5 0,0
17 21 Craciun Cristian-Denis ROU 0 3,0 13,0 20,0 0,0
18 16 Bors Emilian ROU 0 3,0 13,0 20,0 0,0
19 38 Vernescu Mihai ROU 0 3,0 13,0 18,5 0,0
20 19 Chisca Alexandra ROU 0 Cs Micul Print Braila 3,0 12,5 17,5 0,0
21 26 Matei Iancu ROU 0 Cs Micul Print Braila 3,0 12,0 16,5 0,0
22 28 Negoita Alexandru ROU 0 3,0 11,5 18,5 0,0
23 24 Ene Ana-Maria ROU 0 Cs Micul Print Braila 3,0 11,0 16,0 0,0
24 31 Roman Mario ROU 0 Cs Micul Print Braila 3,0 10,5 16,5 0,0
25 25 Lipovenschi Antonio ROU 0 Cs Micul Print Braila 2,5 11,5 17,5 0,0
26 34 Tanase Valentina ROU 0 2,5 11,0 15,5 0,0
27 20 Cosnita Ana-Maria ROU 0 Cs Sah Club Galati 2,5 8,0 12,0 0,0
28 36 Burduja Bogdan-Cosmin ROU 0 2,0 12,0 18,0 0,0
29 17 Cabat Andrei ROU 0 2,0 11,0 17,0 0,0
30 33 Stefanita Mihai-Sebastian ROU 0 Cs Micul Print Braila 2,0 10,0 16,5 0,0
31 32 Scheaua Mihai-Daniel ROU 0 2,0 9,5 13,0 0,0
32 35 Telegescu Delia-Mihaela ROU 0 2,0 7,5 12,5 0,0
33 30 Radulescu Gelu-Daniel ROU 0 1,5 13,0 17,5 0,0
34 37 Vaju Stefan ROU 0 1,0 11,0 15,0 0,0
35 18 Calin Rares-Ionut ROU 0 1,0 9,5 14,0 0,0
36 15 Borbely Dumitru-Bogdan ROU 0 1,0 8,0 12,5 0,0
37 12 Ailoaie Roberta-Otilia ROU 0 1,0 8,0 11,5 0,0
38 23 Dumitrache Rares-Stefan ROU 0 1,0 7,5 12,0 0,0