Cupa 1 Decembrie la final

Open

1. Iulian Galatanu – Sah Club Galati 5p/6  al IV-lea turneu castigat anul acesta, pe langa alte 6 locuri pe podium

2.Samuel Ghimpu – Smart 5 Galatip

3.Lucian Gilea – Smart Smart Galati 4,5p

4.Sorin Craita – Sah Club Galati 4p.

I veterani – Anton Stanciu – Sah Club Galati 4p.

I Elo sub 2000 – Iulian Preda – Sah Club Galati 4p.

I Elo sub 1800 – Cristi Chipaila – Sah Club Galati 4p., un rezultat deosebit, cel mai bun din istorie pentru Smardan, Cristi a adunat 115p. Elo

I juniori – Raisa Vulpe – Genius/Sah Club 3p., cu un joc foarte bun pe tot parcursul turneului

I feminin – Marina Andres – Sah Club 3p

14 ani

1.Laurentiu Sarighioleanu – Logic Delta Tulcea 5,5p la doar 14 ani, Laur se implica activ, alaturi de parintii sai, in dezvoltarea clubului sau ce a ajuns in scurt timp o importanta pepiniera de juniori

2.Simon Barbu – Sah Club Galati 5,5p cu un joc matur, dominand clar in toate partidele

3.Rares Bordei – Smart

I feminin – Anisia Spiridon – Petrom Flacara Moreni 3,5p

I 12 ani – Dragos Buca – Smart 3,5p

II 12 ani – Andreea Plingu – Delta Tulcea 3p, cu un joc foarte solid in toate partidele

III 12 ani Delia Tocu – Sah Club Galati 3p.

I fete 12 ani Diana Mosi – Sah Club Galati 3p

10 ani

1. Alex Craita – Sah Club Galati 5p.

2.Maria Pufleni – Logic Delta Tulcea 4,5p

3. Cezar Dumitrascu – Sah Club Galati 4,5p, ca si Alex Craita, cu multe ratari, dar jucatorii mari castiga si cand joaca rau

I feminin – Oana Stan – Diana Galati – 3,5p

8 ani

1.Mihai Savin – Genius Galati 5p

2.Matei Iordache – Genius Galati 5p

3.Marius Sababei – Smart Galati 4,5p

I feminin – Izabela Mardare – Sah Club Galati/Logic Delta Tulcea 4p. un rezultat foarte bun intr-un turneu foarte puternic

6 ani 

1. David Sova – Smart 5p.

2.Matei Gheorghe – Genius 5p.

3.David Tucanu – Sah Club 5p.

I feminin – Alexia Botez 3,5p.

10 ani sub 1050

1.Mario Botez – Genius 6p.

2.Cristian Ciubotariu – Clubul Copiilor Tecuci 5p., primul premiu pentru un junior tecucean dupa multi ani

3. Angelo Moraru(Diana) si Theodor Cojocaru(Sah Club) 4p. la egalitate

I feminin Teodora Spiridon – Petrom Flacara Moreni 5p.

16 ani amatori

1 IV Olteanu Ioan-Alexandru 1001 ROU * 1 ½ 1 0 1 1 4,5 11,25 12,0 16,5
2 Zaharia Oana 0 ROU 0 * 1 ½ 1 1 1 4,5 10,25 12,0 16,5
3 II Chirila Carmen-Maria 1027 ROU ½ 0 * 1 1 1 1 4,5 9,75 12,0 16,5
4 FC Dascalu Marian-Ionut 1001 ROU 0 ½ 0 * 1 1 1 3,5 6,25 13,0 17,5
5 Irimia Marius 0 ROU 1 0 0 0 * 1 1 3,0 5,50 13,5 18,0
6 Damian Daria-Elena 0 ROU 0 0 0 0 0 * 1 1,0 0,00 15,5 20,0
7 Pavel Ieyup 0 ROU 0 0 0 0 0 0 * 0,0 0,00 16,5 21,0

 

Seniori amatori

1.Alexe Gurguiatu – Smart 4,5p

2.Mihaela Botez – Genius 3,5p

3.Marian Druga – Sah Club 3,5p

I juniori – Andrei Arhire – Clubul Copiilor Tecuci 3,5p

 

Multumim Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Galati pentru asigurarea trofeelor, Universitatii „Dunarea de Jos” pentru gazduire, Primariei si Consiliului Galati pentru sprijin, participantilor, parintilor si cluburilor pentru participare !